A 2019. novemberében megrendezett II. Tudományos Szimpózium óta a tudományos felfedezések köre tovább bővült és folyamatos érdeklődést vált ki a tudományos közvéleményből. Egy világméretű járvány és annak következményei az mRNS-t, a CRISPR-Cas9-et és a genetikai kutatás előnyeit az érdeklődés középpontjába helyezték. A Smithsonian Intézet egyik antropológusa által nemrég közzétett tanulmányban a szerző az ősi DNS-t használta a modern ember dél-ázsiai őseinek visszakövetésére egészen a mai Irán területén egykor élt, korai vadászó-gyűjtögető népekig. A tudósok közreadták az univerzum valaha készült legnagyobb 3D-s térképét, amely több mint kétmillió galaxis és kvazár leírását foglalja magában. A táguló univerzum jelenlegi világképe továbbra is közelít a kinyilatkoztatott kozmológiáéhoz, amely a Paradicsomon lakozó Isten körül keringő világmindenséget ír le.
Az előadóinkhoz csatlakozva elmerülhetünk a jelenlegi tudományos felfedezések és az Urantia könyv mint kettős perspektíva vizsgálatában, és jobban megérthetjük, hogy az evolúció miként közelít mind jobban és jobban a kinyilatkoztatás igazságaihoz.
Az előadás időpontja: 2022.06.17-18.
A tervezett előadások:
- George L. Park: Az Univerzum új modellje
- Philippe Hatt: A fizikai kölcsönhatások egyesítő elmélete
- Philip G Calabrese, Ph.D.: A nagy Doppler-féle vöröseltolódások magyarázata ősrobbanás nélkül
- Conrad Lavallée: Az Urantia könyvbeli fogalmak fraktáltermészete: meglepő tulajdonságok és értelmezési lehetőségek
- David Neufer és Marjorie Ray: A feltárt kozmológia megértése vizualizáción keresztül
- Ralph Zehr, M.D.: Dinamikus fejlődés az epigenetikában
- Gard Jameson, Ph.D.: Evolúció és kinyilatkoztatás – A faj kérdése
- Byron Belitsos: A „természetes rossz” problémája a biológiai evolúcióban: miként oldhat fel a kinyilatkoztatás egy teológiai patthelyzetet
- Jenny Martin, Ed.D.: Tudomány és eggyé kapcsolódás a Gondolatigazítóval
A tudományos szimpóziumok (2016, 2017, 2019, 2022) összefoglalói és prezentációi elérhetők az Urantia Alapítvány honlapján.